Dedektör Fiyatları

Dedektör Fiyatları
Yazar: admin Kategori: Dedektörler Tarih: 2015-11-20 Okunma: 5023 Yorum: 5

Dedektör fiyatları bir çok etmene bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bu etmenleri dedektörün çalışma sistemi, özellikleri, kullanılan malzeme kalitesi, markası, modeli, satış sonrası destek ve en önemlisi kullanım alanı olarak sıralayabiliriz. Dedektörler kullanım alanlarına göre özetle aşağıdaki gibi gruplanbilir;

Define dedektörü, altın arama dedektörü, tek para veya tektek dedektörü, endüstriyel dedektörler, askeri dedektörler ve güvenlik dedektörleri.

Genel olarak belirttiğimiz etmenler doğrultusunda fiyatlandırılan dedektörlerin kendi aralarında da bariz fiyat farklılıkları vardır. Dedektörün teknik özellikleri, Ar-Ge süreci, malzeme kalitesi ve satıcıların kar payı dedektör fiyatlarına doğrudan yansımaktadır. Örneğin aynı özelliklere sahip olup, yurtdışından ithal edilen ve ülkemizde üretilen 2 dedektör arasında kayda değer bir fiyat farkı oluşmaktadır. İthal dedektörlere ödenen gümrük vergileri, nakliye ücretleri ve aracı sayısının fazla olması cihazın fiyatını yükseltmektedir.

Bunun dışında define dedektörü sektöründe aktif olarak kullanılan "Pulse Sistem (Pi)" ve "VLF (Very Low Frequency)" teknolojileri dedektör fiyatlarını belirlemektedir. Özellikle derin aramalarda kullanılan pulse sistem define dedektörlerinin Ar-Ge maliyetleri ve üretim zorluğu fiyatlara yukarı yönlü yansımaktadır.

Son olarak değinmek istediğimiz noktalardan biri de şudur;

Serbest piyasa ekonomisi "Yüksek fiyatlı olan en iyisidir." mantığını tamamen ortadan kaldırmıştır. Bu nedenle dedektör alırken fiyatlarına göre karar vermek kesinlikle yanlıştır. Fiyat/performans kıyaslaması yapılarak en yüksek fayda sağlayan dedektör tespit edilmelidir.

Etiketler:

Benzer Yazılar

Etiket ile Bağlantılı Bloglar

Yorumlar

Tarih 2016-06-18 03:17:16 Gönderen polat Yorum Bağlantısı
Hayırlı sahurlar. herzaman yerli malını destekliyoruz sizde bize fiyat konusunda yardımcı olun
Tarih 2016-06-12 12:19:34 Gönderen علی نوبخت Yorum Bağlantısı
سلام لطفا به فارسی هم ترجمه بفرمایید .چون مشتریهای زیادتری اینجا هست که ترکی بلد نیستند.قیمت دستگاه را بفرمایید وهمچنین نمایندگی دراصفهان دارید یانه.قیمت تحویل دراصفهان چنداست
Tarih 2015-11-22 01:00:56 Gönderen Admin Yorum Bağlantısı
Sayın Ziyaretçilerimiz, yorumlarınız imla filtresinden geçerek yayınlanmaktadır. Bilgilerinize.
Tarih 2015-11-21 14:01:10 Gönderen Aydınlı sabri Yorum Bağlantısı
Önemli olan pulse dedektör yapmak. Ama oyuncak gibi değil gerçek pulse. Fiyatı da uygun olacak. Ben her gün takip ediyorum bu siteyi. Fiyatta indirim yapsanız hemen alcam. Arkadaşlarda var bekleyen. (edit: imla)
Tarih 2015-11-20 23:33:15 Gönderen Adil Yılmaz Yorum Bağlantısı
Türkiye dedektör sektöründe çok ilerledi. Dedektör fiyatları yurtdışına göre çok düşük. Yerli dedektörlerden bahsediyoruz. Yabancıların fiyatı zaten gümrükten geçerken 2 katına çıkıyor.

Yorum Yaz

Güvenlik Kodu